WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W BRWINOWIE
|| LICZNIK:
Aktualne wiadomości

15.03.2011

Dzień Patrona

Czy zastanawialiście się kiedyś jak naprawdę miał na imię Jarosław Iwaszkiewicz ? Jeśli do tej pory myśleliście, że nie miał innego imienia, byliście w błędzie. A 2 marca, czyli Dzień Patrona w naszym Liceum, który w tym roku wyjątkowo obchodzony był 15 marca, jest doskonałą okazją do poznania takich i innych ciekawostek o tym poecie. Leon Iwaszkiewicz, którego dziś znamy jako Jarosława, jest naszym patronem od 30 maja 1981 roku. Lecz ile tak naprawdę wiedzą o nim osoby związane z naszym Liceum? Podczas obchodów mieliśmy zaszczyt gościć Wojewodę Mazowieckiego - Jacka Kozłowskiego, Starostę Powiatu Pruszkowskiego - Elżbietę Smolińską, Przewodniczącą Rady Powiatu - Urszulę Wojciechowską, Burmistrza Gminy Brwinów - Arkadiusza Kosińskiego, Jacka Janowskiego - zastępcę, Sławomira Walendowskiego - zastępcę, Alicję Matracką - Kościelny - dyrektora Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, Alicję Rybka - radną Rady Miejskiej w Brwinowie, Małgorzatę Kucharską - radną Rady Miasta Brwinów, dyrektor L.O. im. Tadeusza Zana w Pruszkowie, Mirosławę Kosiaty - kierownika Biura Promocji Gminy Brwinów, Kapitana Zdzisława Krawczyka - Prezesa Światowego Ośrodka BĄK i Związku Żołnierzy AK, przyjaciela szkoły, Waldemara Kruszyńskiego - Prezesa Zarządu Obwodu Warszawa Zrzeszenia Wolnośc i Niezawisłośc przyjaciela szkoły i organizatora współpracy z IPN, Annę Sawwidis - dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Brwinowie, Teresę Zwolińską - dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 w Brwinowie, Martę Szwemin - dyrektora Zespołu Szkół w Żółwinie, Grzegorza Jacha - pułkownika Policji, twórcę i organizatora PaT-u, Ryszarda Rybkę - kierownika Gminnego Ośrodka Pracy z rodziną, Jana Witkowskiego - burmistrza Gminy Brwinów latach 1990-1998, Marcin Nowicki burmistrz gminy Brwinów w latach 1998-2002. A także przedstawicieli okolicznych mediów. Przy tych wszystkich znakomitościach zostało odczytane Postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które, na wniosek Wojewody Mazowieckiego, Jacka Kozłowskiego, i Dyrektor Licem ,Katarzyny Baczyńskiej, dotyczyło odznaczenia pracowników szkoły "za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej". Odznaczeni zostali: Złotym Krzyżem Zasługi:
Bernard Edward Malinowski - nauczyciel dyplomowany historii, WOS-u i religii
Srebrnym Krzyżem Zasługi:
Maria Róża Sobieraj - nauczyciel dyplomowany języka angielskiego i etyki
Brazowym Krzyżem Zasługi:
Agnieszka Kurządkowska - nauczyciel mianowany języka polskiego
Piotr Makijenko - nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego, autor strony internetowej Liceum
Maria Barbara Paczkowska - nauczyciel dyplomowany biologii i chemii
Alina Barbara Zalewska - pracownik administracyjny z 25 - letnim stażem pracy
Zlotym Medalem "Za długoletnią Służbę":
Bogumiła Gaweł - nauczyciel dyplomowany języka polskiego z 33-letnim stażem
Krystyna Urszula Żochowska - nauczyciel dyplomowany matematyki i etyki z 31 - letnim stażem pracy
Wanda Szymczak - główna księgowa naszego Liceum
Halina Teresa Tereszczyńska - pracownik obsługi z ponad 35- letnim stażem pracy
Srebrnym Medalem "Za Długoletnią Służbę":
Elżbieta Maria Baczewska - nauczyciel dyplomowany języka polskiego.
Jesteśmy dumni uczęszczając do szkoły, w której jest tak wiele odznaczonych pracowników. Również my sami czujemy się wyróżnieni pobierając nauki od tak znakomitych nauczycieli. Na pewno spełnią się słowa pana burmistrza, który wyraził przekonanie, iż w przyszłości będziemy z dumą wspominać lata spędzone w brwinowskim Liceum. Pan Arkadiusz Kosiński miał tego dnia jeszcze jedno ważne zadanie do wykonania. Oczywiście mowa o rozstrzygnięciu Międzyklasowego Konkursu Matematycznego, który od października rozgrywał się w naszej szkole. Burmistrz osobiście przyznał nagrody laureatkom: Sylwii Choińskiej (I miejsce), Anicie Dardzie(II miejsce) oraz Monice Bednarek(III miejsce). Jak widać, nie tylko mężczyźni mają umysły ścisłe. Tegoroczny Dzień Patrona obchodzony był szczególnie uroczyście. Widzieliśmy jak nadawane były odznaczenia i nagrody. Takim wydarzeniom zawsze towarzyszą ogromne emocje. Nie zapominajmy jednak, że jest to przede wszystkim święto naszego patrona. Po latach od nadania Liceum jego imienia, powoli przestajemy kojarzyć Iwaszkiewicza wyłącznie z opowiadaniami, ale zaczynamy dostrzegać również inne efekty jego działalności literackiej. Już teraz, gdy ktoś zapyta nas, kto jako pierwszy tłumaczył bajki Hansa Andersena oraz pisał znakomite eseje i reportaże, odpowiedź nasunie się sama - Jarosław Iwaszkiewicz.
Anita Darda i Dorota Rzekęć IIIb

02.03.2011

Rocznica śmierci patrona naszej szkoły

2 marca to ważny dzień dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Brwinowie. W tym dniu, 31 lat temu, zmarł znany i szanowany pisarz - Jarosław Iwaszkiewicz, który jest patronem naszego Liceum. Na cmentarzu byliśmy (Adrian Białobrzewski i Ewelina Przydatek) pod opieką profesora Bernarda Malinowskiego, który bardzo dba, razem z innymi nauczycielami, by pokazać nam, jak ważne jest pamiętanie o innych ludziach. Oboje czuliśmy się wyróżnieni, że mogliśmy tam być i zapalić znicz Jarosławowi Iwaszkiewiczowi.

09.02.2011

Bal dla dzieci...

Dnia 4 lutego 2011 roku klasa II a zorganizowała BAL KARNAWAŁOWY dla dzieci z Gminnego Ośrodka Pracy z Rodziną. Było to już drugie takie spotkanie organizowane przez naszą klasę, po raz pierwszy gościliśmy dzieci na zabawie choinkowej w grudniu. Bal rozpoczął się o godzinie 16. Dzieci oraz uczniowie klasy II a byli poprzebierani z różne bajkowe postacie. Odbyły się konkursy z nagrodami: na Króla i Królową Balu, na najlepszego tancerza i na najciekawszy strój, dzieci chętnie brały w nich udział. Na balu zjawił się kierownik GOPzR pan Ryszard Rybka. Bal zakończył się o 18, dzieci z uśmiechem na twarzach wróciły do domu. Jesteśmy zadowoleni z efektów naszej pracy i mamy nadzieje, że mimo wielu trudności będzie to niezapomniany dzień dla dzieci i jak i dla nas.
Karolina Nowak i Magda Łapczyńska, klasa II a

29.01.2011

Bal Studniówkowy

W dniu 28.01.2011 r. w pięknych wnętrzach Pałacyku Otrębusy odbył się Bal Studniówkowy, w którym wzięło udział 92 osoby, w tym uczniowie klas trzecich, grono pedagogiczne, pracownicy liceum. Gośćmi honorowymi balu byli Pan Burmistrz Arkadiusz Kosiński z małżonką i Pan Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Rakowiecki z małżonką. Na początku uroczystości wygłoszone zostały przemówienia przez Dyrektora LO Katarzynę Baczyńską, Burmistrza i Przewodniczącego RM. Wszyscy życzyli młodzieży sukcesów na zbliżających się za niespełna 100 dni egzaminach maturalnych i udanej zabawy. Następnie uczniowie zatańczyli piękny układ tradycyjnego poloneza, później poloneza z nauczycielami. Wychowawcy kl. III -cich p.Maria Sobieraj, kl.IIIa, p.Danuta Koncewicz-Żaczek kl.III.b i pan Jan Niemira kl.IIIc poproszeni zostali o wspólne zdięcie z uczniami.Uroczysta kolacja była bardzo smaczna. Uczniowie wyglądali pięknie a ich, odświętne stroje nadawały im blasku i zupełnie innego wyglądu. Młodzież bawiła się wspaniale do rana.

20.01.2011

Zwróć uwagę na to co jesz!!!

Codziennie coś jemy, czy pijemy. Przeważnie nie zwracamy większej uwagi na to, co zawiera kupowany przez nas produkt. A to wielki błąd! Wybierając chociażby płatki na mleko, czym się kierujesz? Tym czy będą smaczne? A może próbujesz doczytać się czy nie mają żadnych sztucznych substancji? Pomogę Ci. Przeanalizuję kilka etykietek, ze szczególnym zwróceniem uwagi na "dziwne" słowa, które są powszechnie używane, jednak nie zrozumiałe dla zwykłego konsumenta. Chcesz się dowiedzieć więcej? Zajrzyj do działu "Szkolni pogromcy mitów"!
Paulina Wakuła 2b


Zmień nawyki żywieniowe i zacznij żyć zdrowo i aktywnie.
VitaMoc Wasz e-sklep z dobrze zbilansowanymi posiłkami

[2]
strona: [1] [2] [3] [4] [5]
Wyświetl większą mapę
© 2011 Liceum Ogólnokształcące w Brwinowie & piotrmakijenko.pl