WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W BRWINOWIE
|| LICZNIK:
Archiwum - rok szkolny 2009/2010

25.06.2010

Zakończenie roku szkolnego 2009/2010

"Rok szkolny 2009/2010 uważam za zakończony". Tymi słowami p.Dyrektor LO Katarzyna Baczyńska w obecności zaproszonych gości zamknęła uroczystości zakończenia roku szkolnego. W czasie ostatniego spotkania nauczycieli i uczniów zostały wręczone nagrody i wyróżnienia. Patrycja Tarka (kl.IIa) zostałą wytypowana do nagrody Prezesa Rady Ministrów jako najlepsza uczennica szkoły (średnia 4,95, wzorowe zachowanie), Monika Bednarek (kl.IIa, średnia 4,95, wzorowe zachowanie) otrzymała nagrodę Burmistrza.Bardzo dobrymi wynikami w nauce wyróżniły się: Karolina Nowak, Magdalena Łapczyńska, Anita Darda.Rozdane zostały również liczne dyplomy za działanie na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Szczególnie wyróżnili się: Dominik Kopaszewski, Paulina Wakuła, Grzegorz Olczak. W szczególny sposób zostali uhonorowani nauczyciele. Pani Dyrektor K. Baczyńska otrzymała medal Komisji Edukacji Narodowej przyznany przez Ministara Edukacji K. Hall, Elżbieta Baczewska otrzymała odznakę honorową "Zasłużony dla kultury polskiej" przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego B. Zdrojewskiego. Maria Paczkowska otrzymała odznakę honorową im. K. Krahelskiej - Pamięci Powstania Warszawkiego. Nagrodę Burmistrza otrzymała p. Beata Dziemińska-Skowron.
Wszystkim życzymy udanych wakacji, a wyróżnionym gratulujemy.

27.05.2010

V Przystanek PaT

Warsztaty teatralne, radiowe, techniczne (obsługa konsol estradowych), taneczne (hip - hop, breakdance, taniec towarzyski i klasyczny), wokalne, dziennikarskie, recytatorskie i wiele innych. Wszystkie prowadzi sztab profesjonalistów. Taka informacja może wystarczyć, aby wszyscy zainteresowani stali się uczestnikami V Przystanku PaT.
W dniach 21-25 lipca 2010 roku w gminie Brwinów (Otrębusy i Karolin) odbędzie się ogólnopolska akcja "Przystanek PaT". Jeżeli chcecie odkryć lub pogłębić swoje talenty artystyczne i znaleźć się w kręgu pasjonatów, jest to propozycja nie do odrzucenia. Chcecie wiedzieć więcej o warsztatach i imprezie? Wystarczy wejść na stronę Szkolnej Gazety Internetowej - www.ed-world.cba.pl - i wyszukać artykuł "POLICYJNA ALTERNATYWA"
Dominik Kopaszewski II B

27.05.2010

Konkurs recytatorski w Stawisku

"Staję i znowu patrzę
W głąb świata
Przez tę ciasną ramę..."


Maj to tradycyjny termin Konkursu recytatorskiego, organizowanego w Muzeum A. i J. Iwaszkiewiczów Stawisku. Tematem tegorocznej edycji był "Świat odbity w zwierciadle skamandryckiej poezji". W kategorii Uczniowie szkół ponad gimnazjalnych również mieliśmy swoich przedstawicieli. Liceum reprezentowali: Paulina Wakuła i Dominik Kopaszewski przygotowywani przez p. Koncewicz - Żaczek. Mariusz Bonaszewski jeden z jurorów) powiedział - podsumowując wyniki - "ten werdykt nie jest sprawiedliwy". To słowa odnoszące się do bardzo wysokiego poziomu konkursu (nie spodziewałem się aż takich recytacji !) Podzielam jego zdanie ponieważ wszyscy zasłużyli na nagrody. Oto fragment protokółu jury: "Jury w składzie: Agata Meilute, Mariusz Bonaszewski, Henryk Boukołowski postanowiło przyznać następujące nagrody: 2 miejsce: Dominik Kopaszewski, uczeń kl. 2 Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Iwaszkiewicza w Brwinowie, przygotowany przez Annę Koncewicz-Żaczek, Główną nagrodą Konkursu będzie dwudniowa poetycka wycieczka do Sandomierza śladami Jarosława Iwaszkiewicza w dniach 8-9 czerwca 2010 r. dla laureatów 1. i 2. miejsc oraz ich nauczycieli prowadzona przez kustosz Ewę Cieślak"
Dominik Kopaszewski (II B)

27.05.2010

Warsztaty Michała Walczaka zakończone

Zakończyły się warsztaty dramaturgiczne prowadzone przez Michała Walczaka. Uczestnicy dowiedzieli się, jak stworzyć postać, która wzbudzałaby zainteresowanie czytelnika, jak budować akcję utworu i skąd czerpać inspirację do pisania dramatu. Na spotkaniach czytaliśmy również fragmenty własnych utworów; omawialiśmy zalety i wady tekstów. Podsumowaniem pracy na warsztatach była krótka scenka napisana przez nas na ostatnim spotkaniu. Jeżeli jesteście zainteresowani efektem naszej pracy i wskazówkami dla początkującego dramaturga, to zajrzyjcie na stronę naszego pisma szkolnego: www.ed-world.cba.pl. W najbliższym czasie ukaże się tu również wywiad z Michałem Walczakiem, który opowie m.in. o początkach swojej kariery, debiucie pisarskim i inspirujących go pomysłach.
Dominik Kopaszewski II B

04.05.2010

Maturalne zmagania rozpoczęte

Czekamy, otwieramy arkusze i są... tematy egzaminacyjne z języka polskiego. Innymi słowy mówiąc, zaczęła się matura. Tegoroczni absolwenci, pisząc wypracowanie, wybierali dzisiaj między "Świętoszkiem" a "Zdążyć przed Panem Bogiem". Jutro kolejny dzień egzaminu - wyczekiwana z niepokojem matematyka. Trzymamy kciuki!

Terminarz egzaminu maturalnego


30.04.2010

Zakończenie roku szkolnego dla klas III i premiera "Serenady"

Uroczysty apel pożegnalny rozpoczęliśmy premierą Szkolnego Koła Teatralnego "Metamorfozy", który wystawił "Serenadę" Sławomira Mrożka. Spektakl wg tej jednoaktówki w reżyserii Anny Koncewicz-Żaczek opowiada o tym jak Lis śpiewa, Lis uwodzi, Lis manipuluje i ma jeden cel: zwabić ofiarę, aby ją zjeść. (Więcej o spektaklu możesz przeczytać TU). Następnie po krótkiej przerwie wprowadzono sztandar przez uczniów klas trzecich i odśpiewano hymn.W dalszej części powitano gości,grono pedagogiczne, uczniów i głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Baczyńska, która pożegnała klasy trzecie. Potem wychowawcy rozdali świadectwa i nagrody. Apel zakończył krótki występ przygotowany przez klasę II c pt. "Tele Iwaszkiewicze".

17.04.2010

Hołd Lechowi i Marii Kaczyńskim

W czwartek 15 kwietnia uczniowie naszego liceum pojechali pod Pałac Prezydencki złożyć hołd Lechowi i Marii Kaczyńskim oraz wszystkim ofiarom katastrofy lotniczej niedaleko Smoleńska. Wyruszyliśmy grupą około 40 osobową, każdy był ubrany na czarno, żeby podkreślić charakter żałoby. Po dojechaniu na miejsce zobaczyliśmy tłum ludzi otaczający pałac i ciągnący się przez całą ulicę. Zapaliliśmy znicze, a delegacja szkolna i TPAK'u udała się do Pałacu Prezydenckiego wpisać się do księgi kondolencyjnej. Później mieliśmy szansę pomodlić się w intencji ofiar katastrofy w kościele św. Anny. Był to dla każdego z nas ważny, historyczny moment, bo jesteśmy świadomi, że na naszych oczach rodzi się nowy rozdział historii Polski. Jesteśmy dumni, że mogliśmy w tym uczestniczyć.
Natalia Szymaniak IB

Strona: 1 2 3 4 5 6
Wyświetl większą mapę
© 2011 Liceum Ogólnokształcące w Brwinowie & piotrmakijenko.pl