WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W BRWINOWIE
|| LICZNIK:
Archiwum - rok szkolny 2008/2009

17.05.2009

Szkolenie

W dniach 5-7 i 12-14 czerwca 2009 roku dziewięciu nauczycieli z naszego liceum wzięło udział w szkoleniu pt."Pedagog XXI wieku-wiedza, talent, umiejętności.Szkolenie odbyło się w Jachrance, a zrealizowane było ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Społecznego (75%) i z budżetu państwa (25%). Tematyka zajęć obejmowała:
Edukacja europejska w szkole,
Agresję i przemoc w szkole.Jak sobie z tym radzić,
Współpraca z rodzicami,
Korzystanie z różnych form e-learningu w szkole. Szkolenie było bardzo ciekawe, obejmowało wiele ważnych, współczesnych problemów szkolnych. Nauczyciele uczestniczący w projekcie przekażą nabytą wiedzę swoim koleżnkom oraz uczniom w nowym roku szkolnym.

15.06.2009

Krystyna Ciborska
Dyrektor, Rada Pedagogiczna i uczniowie liceum składają szczere kondolencje Rodzinie z powodu śmierci Pani Krystyny Ciborskiej, która zmarła 10 czerwca 2009 roku w wieku 88 lat. Pogrzeb odbędzie się 15.06.2009 r. o godz. 14.00 na cmentarzu, na Powązkach w Warszawie.
Pani Krystyna Ciborska była aktywnym rodzicem należącym do Komitetu Budowy Liceum w roku 1956. Była również wieloletnią przyjaciółką szkoły, jej dzieci są absolwentami naszego liceum. Dzięki takim ludziom jak Pani Krystyna w naszej gminie powstało Liceum Ogólnokształcące, które od 53 lat daje możliwość kształcenia się młodzieży. Dziękujemy

09.05.2009

III Brwinowska Wiosna Artystyczna
"Balladyna" zabawna, "Balladyna" rapowana, "Balladyna" tworzona na oczach widzów - oto koncepcja inscenizacji fragmentu dramatu Juliusza Słowackiego w wykonaniu uczniów naszego Liceum ze Szkolnego Koła Teatralnego "Metamorfozy" w reżyserii niezrównanego Marcina Rója. Taką "Balladynę" młodzi aktorzy pokazali podczas III Brwinowskiej Wiosny Artystycznej w sobotę, 9 maja 2009r. - Roku Słowackiego.

04.05.2009

Matura

W dniach od 4 maja do 21 maja 2009 odbywają sie egzaminy maturalne. Wszystkim maturzystom życzymy przysłowiowego połamania piór.

29.04.2009

Apel-Uchwalenie Konstytucji 3 Maja

Klasa II B przygotowała współczesną, oryginalną wersję przedstawienia obrad Sejmu Wielkiego i uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W inscenizacji znalazły się się fragmenty historii Polski w interpretacji rapowej ucznia klasy I B Dominika Kopaszewskiego. Oprawa graficzna to m.in zdjęcia obecnego Zamku Królewskiego oraz symbole narodowe.

24.04.2009

Zakończenie nauki w szkole przez klasy III

W tym roku szkolnym zakończenie klas trzecich wypadło w dniu 24 kwietnia. Uroczysty apel pożegnalny rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandaru przez uczniów klas trzecich i odśpiewaniem hymnu.Następnie powitano gości,grono pedagogiczne, uczniów i głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Baczyńska, która pożegnała klasy trzecie. Potem wychowawczynie-pani Maria Paczkowska i pani Elżbieta Baczewska rozdały świadectwa i nagrody. Dla klas trzecich zaśpiewał szkolny chór, a od klas drugich odczytano piękne życzenia na dalszą drogę życia.

10.03.2009

Informacja dla kandydatów do klas pierwszych

W zakładce "Szkoła/Rekrutacja" zamieszczono aktualne informacje dla absolwentów gimnazjów Zobacz>>>

19.02.2009

Dni Juliusza Slowackiego

Zapraszamy na stronę poświęconą działaniom związanym z obchodami Roku Juliusza Słowackiego: http://www.loiwaszkiewicz.cba.pl

17.04.2009
Sesja ekologiczna

Właśnie dobiegła końca VI MIĘDZYSZKOLNA SESJA EKOLOGICZNA, która w tym roku odbywała się w naszym liceum pod hasłem " Zacznijmy wszystko od początku - ekologicznie, znaczy zdrowo". Impreza rozpoczęła się od rozdania nagród uczniom klas IV-VI szkoły podstawowej uczestniczącym w konkursie plastycznym - "W zdrowym ciele zdrowy duch". Sponsorem bardzo atrakcyjnych nagród była firma Vattenfall. Każda ze szkół naszej gminy przygotowała się zarówno merytorycznie, jak i sprawnościowo, dając popisy taneczne, sportowe, a nawet artystyczne. Dodatkowych emocji dostarczyli nam specjalni goście - zespół taneczny z Grodziska Mazowieckiego prowadzony przez naszą absolwentkę - Magdalenę Wójcik oraz spotkanie z mistrzem świata w windsurfingu - Wojciechem Brzozowskim, który zachęcał młodzież do mądrego życia. Każdy z uczestników sesji otrzymał pamiątkową plakietkę, a podczas przerwy można było posilić się ekologicznymi produktami przygotowanymi przez naszą młodzież. Do zobaczenia za rok!!! Jolanta Marzec i Maria Paczkowska - nauczycielki biologii w LO im J. Iwaszkiewicza w Brwinowie

06.03.2009
Konkurs Recytatorski

W piątek, 6 marca 2009r., uczniowie przygotowujący się do Konkursu Recytatorskiego, organizowanego jak co roku przez Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, wzięli udział w warsztatach, prowadzonych przez Mariusza Banaszewskiego i Andrzeja Ferenca.
O swoich wrażeniach mówią: Dorota Rzekęć:
Dzięki konsultacjom z panem Mariuszem Bonaszewskim poznałam kilka sposobów na częściowe pozbycie się tremy. Wiem, że aby dobrze powiedzieć wiersz, należy z nim eksperymentować. Cieszę się, że już niedługo jeszcze raz wezmę udział w podobnych warsztatach.
... i Dominik Kopaszewski:
Bardzo cieszę się, że miałem okazję uczestniczyć w tego typu zajęciach. W Stawisku miałem okazję posłuchać rad pana Andrzeja Ferenca. Moja recytacja została oceniona przez aktora bardzo pozytywnie. Stwierdził, że mam łatwość wczuwania się w różne sytuacje, kiedy mówię wiersz - nie mam rytmu ułożonego w głowie, lecz improwizuję na bieżąco.

27.02.2009
Wieczór poświęcony pamięci Jarosława Iwaszkiewicza

W piątek, 27 lutego 2009r. w Ośrodku Kultury w Brwinowie odbył się wieczór poświęcony pamięci Jarosława Iwaszkiewicza. Obok gościa honorowego, którym był aktor Krzysztof Gosztyła, czytający wspomnienia Poety, wystąpili uczniowie naszego Liceum: Marysia Wiraszka, Dominik Kopaszewski i Jacek Zagajewski, recytując wiersze Iwaszkiewicza. Ten wieczór poezji i prozy uświetnił muzyką Łukasz Nagórka, grający na fortepianie utwory Debussy`ego i Chopina.


19.12.2008
Boże Narodzenie

W dniu 19 grudnia w naszej szkole odbyły się uroczyste wigilie klasowe. Następnie młodzież i pracownicy szkoły spotkali się w auli na uroczystym Apelu Bożonarodzeniowym. Apel został przygotowany przez klasę I B pod przewodnictwem Pani A. Koncewicz-Żaczek. Ten dzień to również rozstrzygnięcie konkursu na najładniej udekorowaną światecznie salę. Zwyciężyła klasa II C.

07.11.2008
90 rocznica odzyskania niepodległości

W dniu 7 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji 90 rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystość przygotowała klasa III B razem z wychowawczynią panią Elżbietą Baczewską. W pierwszej części została przybliżona historia święta niepodległości, a chór pod przewodnictwem pani Zuzanny Kuźniak zaśpiewał piosenki legionistów. W drugiej przedstawiona została prezentacja mody z lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Modelkami były nasze koleżanki.


14.10.2008
Ślubowanie klas pierwszych, Dzień Edukacji

Dzień Edukacji obchodziliśmy w naszej szkole uroczyście, bowiem tego dnia oprócz święta pracowników oświaty odbyło sie ślubowanie klas pierwszych. Zaproszeni goście w osobie pani skarbnik Jolanty Karasińskiej, reprezentującej Urząd Gminy, emerytowanych nauczycieli, nauczycieli uczących obecnie, przedstawicieli Rady Rodziców oraz uczniów wysłuchali przysięgi złożonej przez klasy piewsze, życzeń, a także krótkiego programu artystycznego przygotowanego przez młodzież. Następnie za pracę i trud włożony w wychowanie naszej młodzieży wszystkich pracowników szkoły uhonorowano kwiatami. Redakcja przyłącza się do życzeń: Wszystkiego najlepszego!13.10.2008
Osiągnięcia naszych uczniów

1. Zawody piłki nożnej dziewcząt - wrzesień 2008 - I miejsce w powiecie pruszkowskim
2. Zawody piłki nożnej chłopców - wrzesień 2008 - III miejsce w powiecie pruszkowskim
3. Z okazji X-lecia istnienia Powiatu Pruszkowskiego uczniowie brali udział w 2 kategoriach konkursów:
a) Konkurs na "gazetę powiatową" - finał 29.09.2008 r. - zajęliśmy III miejsce (redagowali uczniowie : Izabela Ochman. Patrycja Piątek, Dominika Sadowska, Łukasz Stegienko, Marcin Szwede, Piotr Baczynski - opracowanie techniczne, pod kierunkiem p. Elżbiety Baczewskiej i p. Anny Lewadnowskiej
b) Konkurs "Wiedzy o powiecie pruszkowskim" zajęliśmy III miejsce ( 26.09.2008) drużyna ( Karolina Fic, Dymitr Wasyliew, Łukasz Stagienko, Sadowski Dominika uczniówie z KL II b pod kierunkiem p.Krzysztofa Rytla).

29.09.2008
Monitoring w szkole

Dziewięć kamer czuwa nad bezpieczeństwem naszych uczniów. Od dnia 24 września uruchomiliśmy system monitoringu w naszej szkole, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w szkole.


01.09.2008
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009

Tradycyjnie w dniu 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2008/2009. Uroczysty apel zaczął się odśpiewaniem hymnu. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która powitała pracowników szkoły,władze gminy w osobie Pana Burmistrza, przedstawiciela Rady Rodziców i wszystkich uczniów, a w szczególności klasy pierwsze. Potem minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych w II wojnie światowej. Na koniec padły słowa podziekowania dla Pana Burmistrza, który wspomógł fisnansowo szkołę, dzięki czemu wymieniono wszystkie okna. Następnie Pan Andrzej Guzik-Burmistrz Gminy również powitał wszystkich, ogłaszając rok szkolny 2008/2009 za otwarty. Apel zakończył krótkim przemówieniem ksiądz Sławomir Chmielewski.Wyświetl większą mapę
© 2011 Liceum Ogólnokształcące w Brwinowie & piotrmakijenko.pl