WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W BRWINOWIE
|| LICZNIK:
Archiwum - rok szkolny 2007/2008

20.06.2008

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2007/2008

W tym roku szkolnym zakończenie przypadło na dzień 20 czerwca. Uroczysty apel tradycyjnie rozpoczęliśmy wprowadzenieniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu. Po przywitaniu przybyłych gości- Urząd Gminy reprezentowała Pani Urszula Skolasińska, Pani Dyrektor Katarzyna Baczyńska podziękowała nauczycielom za pracę i trud włożony w edukację młodego pokolenia. Podziękowała też samej młodzieży za pracę na rzecz szkoły i za zgłębianie wiedzy. Następnie głos zabrała Pani Skolasińska, wręczając Nagrody Burmistrza uczniom i nauczycielom. Smutny akcent uroczystości to pożegnanie księdza Michała Bogdana, który został przeniesiony do innej parafii. Następna część uroczystości to wreczenie nagród uczniom za najlepsze osiągnięcia naukowe oraz pracującym w kołach zaintersowań i samorządzie uczniowskim. Na koniec uroczystości pięknie zaśpiewała laureatka konkursu Szkolny Idol - Alicja Orkowska.

25.04.2008 Pożegnanie uczniów klas III

W dniu dzisiejszym uroczystym apele pożegnaliśmy uczniów klas III, życząc połamania piór na maturze. Galeria zdjęć odzwierciedla atmosferę uroczystości. Zobacz uroczystość w obiektywie>>>

02.04.2008 Dzień Papieski

Trzecia rocznica śmierci Jana Pawła II - apel szkolny, na którym przypomnieliśmy sobie, oglądając film, osobę Papieża.

19.03.2008 Apel Wielkanocny

W ostatni dzień przed feriami świątecznymi odbył się apel przygotowany przez klasę I B. Obok krótkiej historii świąt wielkanocnych, młodzież wyrecytowawła kilka okolicznościowych wierszy. Następnie P. Dyrektor życzyła wszystkim radosnych i pogodnych świąt. Do życzeń również dołączył się ksiądz.

14.03.2008 Dzień Patrona

W dniu 14 marca 2008r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 28 rocznicy śmierci Jarosława Iwaszkiewicza. Naszymi gośćmi byli: pan Wojciech Siemion, znany polski aktor, pani Alicja Matracka - Kościelny, dyrektor muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów, pan Janusz Drzewucki, redaktor naczelny wydawnictwa "Czytelnik" oraz pan Andrzej Guzik, burmistrz gminy Brwinów. W pierwszej części uczennica klasy II b Agnieszka Barczyńska przedstawiła prezentację multimedialną o życiu i twórczości J. Iwaszkiewicza. Podczas scenki, w której brali udział: Marta Młocka, Jacek Zagajewski i Sylwek Czwal, przedstawione zostały fragmenty z pierwszej części "Dzienników" Iwaszkiewicza oraz wybrane wiersze. Tej części towarzyszyła muzyka Karola Szymanowskiego, kuzyna i przyjaciela pisarza. Z okazji uroczystości Milena Maciejewska, Agnieszka Zawiasa i Ela Regulska przygotowały wystawę zdjęć i karykatur Iwaszkiewicza. Całość poprowadziła Angelika Miszalska. Więcej o twórczości, jak i kontakcie z pisarzem opowiedział pan Janusz Drzewucki. Pani Alicja Matracka - Kościelny przekazała naszej szkole trójwymiarową prezentację o muzeum Iwaszkiewiczów oraz nieudostępnianych na co dzień eksponatach. Wszystkich zachwycił występ Wojciecha Siemiona, który całym sobą pokazał jak należy czytać wiersze Iwaszkiewicza oraz opowiedział kilka anegdot związanych z poetą. Dzięki zaproszonym gościom oraz formule całej uroczystości, Dzień Patrona zapadnie nam wszystkim w pamięć.

07.03.2008 Giełda szkół w Pruszkowie
26.01.2008 Studniówka

26 stycznia 2008 r w naszej szkole znów padły słowa "poloneza czas zacząć". Rozpoczęły bal klas trzecich na sto dni przed maturą. W tym roku uczniowie zdecydowali się na studniówkę w budynku szkoły, przez co wrócili po 3 trzech latach do tradycji szkolnych studniówek. Na początku balu przemawiali p. dyrektor Katarzyna Baczyńska i Burmistrz Gminy Brwinów p. Andrzej Guzik, którzy życzyli uczniom udanej zabawy, ale przede wszystkim sukcesów za 100 dni na maturze. Uczniowie zaprezentowali zgromadzonym gościom efektowny układ poloneza, który na wszystkich zebranych zrobił duże wrażenie. Przyszli maturzyści podziękowali za opiekę i trud nauczycielom, pracownikom liceum i rodzicom. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęły się tańce, które trwały do białego rana. Tradycyjne melodie przeplatały się z muzyką techno zgodnie z zasadą" dla każdego coś miłego". To była noc zabawy. Teraz czas pomyśleć o maturze.
Dyrektor szkoły - Katarzyna Baczyńska
Wychowawca KL III - p. Agnieszka Kurządkowska

11.01.2008 Jasełka

Dziś, na trzeciej godzinie lekcyjnej, jak co tydzień w naszej szkole, miały się odbyć godziny wychowawcze. I się odbyły ! Jednak forma była zupełnie inna niż zazwyczaj. Odwiedzili nas uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 w Brwinowie, którzy przygotowali " Jasełkę". I tu kolejne zaskoczenie, artyści zrezygnowali z tradycyjnej formy przedstawienia. Pokazali, jak ludzie współcześni obchodzą Święta Narodzenia Pańskiego. Mogliśmy jak w lustrze zobaczyć nasze zachowania : skupianie się na zakupach, prezentach, porządkach i to, że najczęściej zapominamy o prawdziwym przesłaniu tych Świąt. W przedstawieniu połączyli swoje siły uczniowie Szkoły podstawowej i gimnazjum a także nauczyciele. Były pięknie zaśpiewane piosenki i kolędy oraz filmowe nagranie z naszego codziennego życia. Naprawdę było na co popatrzeć. I jest o czym myśleć!

21.12.2007 Wigilia

Dzień upłynął w świątecznej atmosferze Bożego Narodzenia. Z każdej klasy słychać było śpiew kolęd i dookoła uczniów i nauczycieli składających sobie życzenia.
Rozpoczęliśmy uroczystym apelem zorganizowanym przez klasę 3B, następnie wigilie klasowe, na których oprócz ciast, ciasteczek można było zjeść pierogi, popijając czerwonym barszczem.

06.12.2007 Koncert Mikołajkowy


W dniu 06.12.2007 r odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Iwaszkiewicza w Brwinowie " Mikołajkowy Wieczór Koreański", w którym udział wzięli absolwenci i studenci Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie: Kim Ae Ran, Kim bo Kyoung, Song Ye Young, Shin Hyun Hae, Lee Seon Hwa, przy akompaniamencie Kim Jin Woo. Koncert przygotowała i poprowadziła Pani Ewa Iżykowska- śpiewaczka (sopran) i nauczyciel akademicki, zaprzyjaźniony z brwinowskim liceum. W programie znalazły się narodowe pieśni koreańskie oraz znane arie operowe, artyści wystąpili w pięknych narodowych strojach. Koncertu wysłuchali mieszkańcy Brwinowa i władze miasta oraz uczniowie szkoły. Koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem miłośników muzyki, którzy maja nadzieję na kontynuację tak pięknych wieczorów muzycznych.

16.10.2007 Dzień Papieski

Zobacz zdjęcia W dniu 16.10.2007 r w naszym liceum odbyła się uroczystość związana z VII Dniem Papieskim
w 29 rocznicę Pontyfikatu Jana Pawła II.
Szkolne Koło Teatralne "METAMORFOZY" przedstawiło spektakl , przygotowany przez uczniów naszej szkoły, reżyserowany przez p. Ewę Iżykowską przy współpracy p. Elżbiety Baczewskiej i p.Danuty Koncewicz-Żaczek na podstawie dramatu Karola Wojtyły "Przed sklepem jubilera". Przedstawienie rozpoczęło się koncertem Łukasza Nagórki- brwinowskiego młodego artysty - na nowym pianinie, podarowanym dla liceum przez radnych i mieszkańców Brwinowa. W uroczystości uczestniczyli licznie przybyli goście, honorowi obywatele Brwinowa oraz pedagodzy i uczniowie z zaprzyjaźnionej z Brwinowem gminy Trzebiatów - pani Dyrektor Renata Tracz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im.Z.Herberta w Trzebiatowie wraz z nauczycielami i oficerami 36 Pułku Legii Akademickiej oraz młodzież. Licznie odwiedzili nas mieszkańcy Brwinowa, radni, Dyrektorzy szkół z ZS Nr 2 i Żółwina . Wielu widzów ze wzruszeniem wysłuchało ulubionej pieśni Papieża-Polaka "Barki", oraz pięknych słów o miłości z dramatu Papieża.


12.10.2007 Dzień Edukacji

Zobacz zdjęcia Bogaty w wydarzenia dla klas pierwszych był ostatni tydzień. Zaczęło się we wtorek (09.10) chrztem zorganizowanym przez starsze klasy i Samorząd Szkolny. Wiele konkurencji i dużo zabawy ze śmiechem towarzyszyło temu wydarzeniu. Dużo poważniej było w piątek (12.10), gdy obchodziliśmy Dzień Edukacji połączony ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych. Po wprowadzeiu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu Pani Dyrektor K. Baczyńska powitała Pana Burmistrza A. Guzika, członków Rady Pedagogicznej, pracowników szkoły i uczniów. Uczniom życzyła dobrych wyników w nauce, a nauczycielom zadowolenia z wykonywanej pracy. Następnie głos zabrał Pan Burmistrz, życząc cierpliwości i zapału do pracy. Po życzeniach na ręce Pani Dyrektor złożył bukiet kwiatów. Później odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych i rozdanie szalików z logo szkoły. Krótkie, w humorystycznym tonie, wierszyki o nauczycielach odczytane przez uczniów zakończyły uroczystości Dnia Edukacji i Ślubowania.


15.09.2007 EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA - 2007

Zobacz zdjęcia Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Uni Europejskiej. To wydarzenie, którego celem jest przede wszystkim promowanie regionalnego dziedzictwa, pokazującego dorobek historyczny i kulturowy. Na terenie Brwinowa wiele organizacji wspólnie z Urzędem współtworzyło program Europejskich Dni Dziedzictwa. Nasza szkoła również włączyła się do jego realizacji, organizując w dniu 15 września "OGRÓD LICEALNY". Można było obejrzeć wariacje nt. "Wesele" S. Wyspiańskiego, tresurę psów i podziwiać młodych twórców filmowych.


13.09.2007 WYSTAWA "BITWA WARSZAWSKA - 1920"

87 rocznica Bitwy Warszawskiej powszechnie zwanej "Cudem nad Wisłą" obchodzona była w Brwinowie uroczyście. Oprócz Mszy Świętej, złożenia kwiatów pod Pomnikiem Niepodłegłości i Żołnierzy Bitwy po Rokitnem otwarta została wystawa" Bitwa Warszawska - 1920". Młodzież brwinowskiego liceum w dniu 13 września przemaszerowała do sali parafialnej "Organistówka" i obejrzała w skupieniu tę bardzo ciekawą i historycznie pouczającą wystawę. Na koniec wpisliśmy się do księgi pamiątkowej.


03.09.2007 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2007/2008

W dniu dzisziejszym rozpoczęliśmy uroczystym apelem rok szkolny 2007/2008. Apel rozpoczął się tradycyjnie wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu. Potem w sposób żartobliwy, przedstawicielki Samorządu Szkolnego Angelika Miszalska i Anna Nowak, przywitały wszystkich zgromadzonych w auli szkoły. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Katarzyna Baczyńska. Odczytała najpierw list Ministra Eukacji, a później życzyła wszystkim dobrego roku szkolnego 2007/2008.


Wyświetl większą mapę
© 2011 Liceum Ogólnokształcące w Brwinowie & piotrmakijenko.pl