WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W BRWINOWIE
|| LICZNIK:
Archiwum - rok szkolny 2006/2007

22.06.2007

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2006/2007

22 czerwca 2007 roku zakończyliśmy rok szkolny 2006/2007. Rok, w którym witaliśmy nową Panią Dyrektor i obchodziliśmy 50-lecie istnienia szkoły. Na uroczystości zakończenia gościliśmy Prezydenta Daewoo Elektronics Pruszków Jae-Chul Shina, Burmistrza Gminy p. Andrzeja Guzika i Sekretarz Gminy p. Urszulę Skolasińską. Pani Dyrektor Katarzyna Baczyńska podziękowała wszystkim pracownikom i uczniom za suminną pracę, życząc spokojnych i pogodnych wakacji. Złożyła również podziękowania p. Burmistrzowi za dobrze układającą się współpracę. Następnie rozdano nagrody uczniom i nauczycielom. Apel zkończył się wierszami wygłoszonymi przez uczniów oraz piosenkami dopasowanymi do charakteru pracy danego nauczyciela.
Zatem do zobaczenia we wrześniu.

31.05.2007

DZIEŃ EUROPEJSKI

W naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Europejski". Przedstawiciele poszczególnych klasy zorganizowali następujące stoiska państw europejskich:
Niemcy Ola Olszewska, Ela Regulska, Milena Maciejewska Polska Marcin Ejsmont, Sylwester Chmielewski Belgia Damian Jędrzejewski, Maciek Maciejak Grecja Mariola Nowak, Sylwia Wasilewska, Iza Oracz Austria Rafał Mickewicz, Paweł Mochalski, Mateusz Szatyn Włochy Anna Nowak, Adam Piętka, Paweł Remez, Wojtek Janiszewski Wielka Brytania Agata Kwiatkowska, Sylwester Czwal, Jacek Zagajewski Francja Artur Klepacz, Kamil Dębek, Adam Długoborski Cypr Kasia Piwońska, Kasia Pyza Holandia Natalia Kochanowska, Angelika Miszalska, Agniaszka Barczyńska Hiszpania Sylwia Walczak, Agnieszka Sobecka, Marysia Miłosz. Na stoiskach znajdowały się potrawy, magazyny, książki, monety, zdjęcia i pamiątki z danych krajów.

Zobacz zdjęcia

Ogłoszenie dla absolwentów

W Zakładzie Fotograficznym pani Sylwii Chrzanowskiej - Jury w Brwinowie przy ulicy Rynek jest do kupienia DVD(film)+ CD( zdjęcia) z uroczystości obchodów 50-lecia szkoły.Cena zestawu 30 zł za komplet. Uwaga : Komplet będzie sprzedawany tylko w całości. Jest możliwość wywołania zdjęć na miejscu u fotografa.

27.04.2007 Pożegnanie klas trzecich

W dniu 27 kwietnia 2007 roku o godzinie 12.00 odbyło się uroczyste pożegnanie klas trzecich.
Uroczystość rozpoczęła się przekazaniem sztandaru przedstawicielom klas drugich. Następnie powiatno przybyłych gości p. Annę Sawwidis inspektora d/s oświaty w zastępstwie p. burmistrza, p. dyrektor Katarzynę Baczyńską, członków Rady Pedagogicznej, rodziców i uczniów. Po krótkich wystąpieniach p. dyrektor K. Baczyńskiej, p. A. Sawwidis, B. Pętali (Przewodnicząca Rady Rodziców) i księdza M. Bogdana, rozpoczęła się ceremonia rozdania świadectw ukończenia Liceum i pamiątkowych słoników "na szczęście" od klas drugich. Kolejnym punkt programu była część artystyczna, którą wierszem J. Iwaszkiewicza pt. "Motyl" rozpoczął Witold Borys z klasy II c. Na koniec gość specjalny p. Ziemiański zaśpiewał ballady B. Okudżawy i tak pożegnaliśmy uczniów klas trzecich.

21.04.2007 Dzień otwarty

W dniu 20 kwietnia 2007 roku odbył się DZIEŃ OTWARTY DLA GIMNAZJALISTÓW. Od godziny 15.00 do 18.00 serdecznie witaliśmy wszystkich w celu zaprezentowania oferty naszej szkoły.

14.04.2007 50-lecie szkoły

Dzień 14 kwietnia 2007 roku przejdzie do historii miasta i naszej szkoły jako II Zjazd Absolwentów i uroczystość związana z 50-leciem istnienia szkoły. Sprawozdanie i kilka zdjęcia z obchodów można przeczytać i obejrzeć w folderze "Z obchodów 50-lecia"

08.04.2007 Życzenia wielkanocne

Wszystkiego dobrego,
Smacznego święconego,
Dyngusa mokrego,
I życia spokojnego.
Uścisków moc
I szczęścia szczerego
Na tę Wielką Noc.

Dyrekcja i pracownicy szkoły

14.03.2007 Wycieczka do Karolina

KL I B i Koło Teatralne pod opieką prof. Elżbiety Baczewskiej i Agnieszki Kurządkowskiej w dniu 14.03.2007 r zwiedziło siedzibę i przyglądało się zajęciom zespołu '"Mazowsze".. Zaprosił nas do Karolina Pan Kondrad Goljanek - tancerz : radny Gminy Brwinów. Oprowadziła uczniów i opowiedziała o historii zespołu i jego twórcach Mirze Ziemińskiej- Sygietyńskiej i Tadeuszu Sygieietynskim - pani Bożena Paprocka . Zwiedziliśmy podjazd, gdzie na kamieniach wyryto miejsca na świecie , które odwiedził zespół. Widzieliśmy kolekcję zdjęć w holu głównym, muzeum strojów regionalnych, w którym najważniejszymi strojami dla historii zespołu są stroje Łowickie - pochodzące z Niziny Mazowieckiej a najdroższym strojem jest strój Cieszyński z ozdobami srebrnymi, muzeum darów dla zespołu, które tancerze przywożą ze swoich koncertów z całego świata. Najpiękniejsze były ; kimono japońskie przetykane złotą i platynową nicią oraz misterna rzeźba z kości słoniowej. Na koniec uczniowie byli obecni na próbie męskiej tańca klasycznego. Oglądaliśmy także projekt i budowę wspaniałej inwestycji jaką jest Europejskie Centrum Promocji i Kultury Regionalnej i Narodowej z salą widowiskową na 500 osób . Centrum będzie przyjmować zespoły z całego świata, organizować występy dla publiczności tu w Karolinie. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Waldemarowi Matuszewskiemu i p. Konradowi Goljankiem za umożliwienie nam zwiedzenia siedziby " Mazowsza". Młodzież i nauczyciele byli zachwyceni i mamy nadzieję na kolejne zwiedzanie "Mazowsza"

09.03.2007

Giełda szkół

W dniu 09 marca 2007 r w hali sportowej "ZNICZ" w Pruszkowie odbyła się coroczna Giełda Oświatowa, która przyciągnęła dużą liczbę zwiedzających . Wśród wystawców z różnych szkół nie mogło zabraknąć również naszego stoiska z ofertą dla gimnazjalistów. Miłym zaskoczeniem dla Nas było zajęcie I miejsca na najlepiej prezentujące się stoisko. W nagrodę Nasza szkoła otrzymała urządzenie wielofunkcyjne które wręczył Prezydent Pruszkowa. Szczególne podziękowania za przygotowanie i prezentację Naszego Liceum na Giełdzie chcemy złożyć p.dyr. Katarzynie Baczyńskiej i p dyr. Krystynie Żochowskiej oraz p. Agnieszce Kurządkowskiej i p. Danucie Koncewicz - Żaczek , podziękowania składamy również młodzieży, która bardzo profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w giełdzie.

26.02.2007

Studniówka 2007

W dniu 28 stycznia 2007, tuż przed feriami zimowymi, odbył się bal studniówkowy. Zaproszeni goście, uczniowie klas III i pracownicy szkoły bawili się dobrze, a humory dopisywały do samego rana.

03.02.2007

Co się dzieje w szkole, w czasie ferii

W okresie ferii zimowych nasza szkoła pięknieje. Mianowicie malowane są korytarze w nowych barwach - odcieniach koloru pomarańczy. Drugi semestr rozpoczniemy zatem w odświeżonej szkole.

 

31.01.2007

Prośba do sponsorów

Zwracamy się z prośbą do absolwentów liceum, oraz wszystkich, którzy chcą przyczynić się do organizacji obchodów 50-lecia liceum o wpłaty pieniężne dowolnej wysokości sponsorujące tę uroczystość. Pozwolą nam one zorganizować Święto Szkoły i zjazd absolwentów na odpowiednim poziomie.
Z góry dziękują - Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Komitet Organizacyjny Obchodów 50-lecia Liceum Jarosława Iwaszkiewicza w Brwinowie.
Z naszej strony każdego darczyńce możemy umieścić na głównej stronie internetowej jako sponsora szkoły.

31.01.2007

Gimnazjalisto czas pomyśleć o nowej szkole

Drogi gimnazjalisto czas zapoznać się z naszą propozycją dla Ciebie na rok szkony 2007/2008. Przygotowaliśmy ofertę, z której nie możesz nie skorzystać. Proponowane klasy to... Czytaj całość w podstronie dotyczącej rekrutacji

16.01.2007

Kursy przygotowawcze do.....

Zapisy na kursy przygotowawcze

16.01.2007

Stara - Nowa Europa

W dniu 16 stycznia 2007 odbyła się dyskusja uczniów klas III z Jerzym Andrzejem Wojciechowskim na temat Uni Europejskiej, jej instytucji, praw i problemów.


Rok 2007 Rokiem Stanisława Wyspiańskiego

Czytaj biografię artysty

Rok 2007 został uchwałą Sejmu RP ogłoszony rokiem Stanisława Wyspiańskiego. Artysta doczekał się uhonorowania za to, że „podejmując dialog ze swoimi współczesnymi i tradycją narodową, w swoich dziełach nieustannie stawiał pytania istotne kiedyś i dziś”.

Źrodło:
www.Polska.pl

12.01.2007

Czytanie "Wesela" zakończone

Pierwsze zbiorowe 4 godzinne czytania "Wesela" zakończone.
12 stycznia czyli na trzy dni przed rocznicą urodzin Stanisława Wyspiańskiego odbyło się wielkie czytanie "Wesela" w wykonaniu uczniów naszego Liceum. Przedstawienie wypadło bardzo dobrze i wszyscy aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach do realizacji czytania bardzo dziękujemy.


08.01.2007

Co robią obrączki Iwaszkiewicza w "Weselu" Wyspiańskiego wystawionym na 50-lecie LO w Brwinowie?

Jak wszyscy wiemy, rok 2007 został ogłoszony rokiem Stanisława Wyspiańskiego. Właśnie uczniowie LO im. Iwaszkiewicza w Brwinowie włączyli się jako jedni z pierwszych w Polsce (jeżeli nie pierwsi) do Programu Operacyjnego "Wyspiański" w ramach którego finansowane będą rozmaite inicjatywy upamiętniające postać i twórczość Stanisława Wyspiańskiego Pierwsze próby zbiorowego czytania "Wesela" ruszą już
12 stycznia czyli na trzy dni przed rocznicą urodzin Stanisława Wyspiańskiego. Wielki finał - obchody 50-lecia powstania szkoły - już 14 kwietnia 2007. Zapraszamy wszystkich chętnych do wysłuchania czytania "Wesela" w wykonaniu uczniów naszego liceum.

SPONSORZY MEDIALNI
22.12.2006

Wigilia 2006

Ten dzień rozpoczął się wigiliami klasowymi. Następnie w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez klasę IIb. Przy okazji tej uroczystości Pani Dyrektor K. Baczyńska złożyła życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu, wszystkim uczniom, pracownikom szkoły i zaproszonym gościom oraz odczytała życzenia od Pani Dyrektor Bożeny Grzybowskiej. Następnie klasa IIb zaprosiła zebranych do wspólnego kolędowania. Wszyscy bardzo chętnie włączali się do śpiewania kolęd. Obecni na uroczystości byli Dyrektor Piotr Dobrosielski, ks.Proboszcz Sławomir Wojciechowski i Burmistrz Miasta Andrzej Guzik.

20.12.2006

"Przybyli ułani pod okienko..."


Na zaproszenie pani dyrektor Katarzyny Baczyńskiej pokaz umiejętności zaprezentowali ułani ze Stowarzyszenia Ułanów Grochowskich im. Gen.Józefa Dwernickiego. Wszystko okraszone było barwną opowieścią historyczną adiutanta pułku Huberta Zalewskiego. Szkoda tylko, że pogoda nie dopisała. Pokaz oglądali uczniowie liceum i gimnazjum.

15.12.2006

"Remont auli zakończony"

W dniu 15 grudnia zakończono prace remontowe auli. Wymalowano ściany w żywych, pastelowych kolorach oraz zakupiono nowe nagłośnienie i żaluzje.01.12.2006

"Remont auli"

W dniu 27 listopada rozpoczęto remont auli w naszej szkole. Prace zakończą się pod koniec grudnia, tak więc "MIKOŁAJA" przywitamy w odświeżonej auli.

24.11.2006

"Góra Grosza"

Nasza szkoła brała udział w akcji "Góra Grosza" pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Zebraliśmy 84 złote i 11 groszy. Dziękujemy paniom Agnieszce Kurządkowskiej i Danucie Koncewicz-Żaczek oraz uczennicom Annie Nowak, Sylwii Czerwińskiej i Angelice Miszalskiej za zorganizowanie na terenie naszej szkoły zbiórki pieniędzy.


17.11.2006

Dyskoteka

W dniu 17 listopada 2006 odbyła się dyskoteka szkolna. Uczniowie bawili się od godziny 18.00 do 21.30. Impreza przebiegała bardzo spokojnie, a wszyscy szaleli w dobrych nastrojach, przy dobrej muzyce.

10.11.2006

Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości odbył się apel przygotowany przez uczniów klasy III c. Natomiast następnego dnia młodzież uczestniczyła we mszy świętej w kościele i uroczystościach pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Brwinowie, gdzie złożyła kwiaty.
13.10.06

Ślubowanie klas pierwszych

W piątek 13.10.2006 odbyło się w naszej szkole ślubowanie "pierwszaków". Obchodziliśmy również Święto Edukacji. Za trud wychowania życzymy pracownikom naszej szkoły wszystkiego najlepszego.Wieczorem młodzież razem z nauczycielami pojechała do Teatru Narodowego na przedstawienie pt."Pierwszy raz" w reżyserii Tadeusza Bradeckiego. Wystąpiło dwoje aktorów Kamilla Baar i Wojciech Solorz. Sztuka opowiada o tym jak Ona i On w kolejne dni deszczowe próbują rozpocząć wspólne życie seksualne. Jednak stale coś uniemożliwia im spełnienie ich pragnień.
Sztuka podobała się młodzieży i była bardzo pouczająca.


Wyświetl większą mapę
© 2011 Liceum Ogólnokształcące w Brwinowie & piotrmakijenko.pl