WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W BRWINOWIE
|| LICZNIK:
Wesele

Praca nad Weselem Wyspiańskiego mieści się w ramach szerokiego Projektu z okazji ogłoszenia roku 2007 Rokiem Wyspiańskiego.

 

 

v     Co zrobiliśmy?

 

> przeczytaliśmy - wspólnie z uczniami klas III- cały utwór, z obrączkami Iwaszkiewicza w tle.

     Przez chwilę towarzyszyły nam kamery telewizyjne Teleexpresu, a potem to już tylko wywiady : Kawa czy herbata,  Radio Bogoria,

 

>   wybraliśmy sceny z dramatu, aby je zainscenizować.

 

v    Co robimy teraz?

 

 

.        ostatnio uczestniczyliśmy w warsztatach z emisji głosu, które przeprowadziła p. Ewa Iżykowska-Kłosiewicz,

 

.        cyklicznie pracujemy nad rolami pod kierunkiem p. Marcina Rója, który    przeprowadził warsztaty aktorskie, a teraz ćwiczy z nami ustawienia scen,

 

.        niektórzy z nas uczestniczyli w warsztatach, zorganizowanych w Muzeum Iwaszkiewicza w Stawisku,

    a prowadzone przez J. Łazewskiego i M. Banaszewskiego,

 

.        utrwalamy sceny, pracując intensywnie nad opanowaniem warsztatu.

 

 

NIESPODZIEWANA  PRÓBA  W  NIEDZIELĘ

 

          relację z pracy naszego Koła można by zacząć tak:

- Jak dowiedzieliśmy się, ostatnio niezwykle nasiliły się próby "Wesela" - do tego stopnia, że uczniowie spotkali się po południu w niedzielę 11.03.2007 r.

Tym razem próba odbyła się pod kierunkiem reżysera, p. Waldemara Matuszewskiego.

        I rzeczywiście, ćwiczyliśmy niektóre sceny, choć cel naszego spotkania  był zupełnie (no, niezupełnie) inny. Otóż niektórzy z nas postanowili włączyć się do akcji "Projekt Wyspiański" w szerszym jeszcze niż dotąd zakresie i wziąć udział -ponownie- w czytaniu "Wesela", tym razem w innym, nie tylko szkolnym, gronie. Przygotowywane jest bowiem czytanie tego dramatu z udziałem mieszkańców gminy Brwinów, a "premiera" ma się odbyć 27 marca na uroczystej sesji Komisji Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

      Dlaczego więc ćwiczyliśmy nasze sceny?  Spuśćmy na to zasłonę milczenia i powiedzmy tylko, że to spotkanie dało nam nowe doświadczenia i potraktowaliśmy je jako inspirujące warsztaty.

 

 

 

CZYTALIŚMY  WESELE  W NIEDZIELĘ

      Bardzo krótko powiem tak: niedzielne popołudnie 18.03.07 zajęliśmy sobie czytaniem Wesela.  Tym razem z udziałem dorosłych mieszkańców Brwinowa.  Jak było?

Początkowo trochę nerwowo, niepewnie i właściwie nie wiadomo, kto czuł większy respekt przed  tekstem dramatu Wyspiańskiego.

Ostatecznie jednak wszyscy zaczęliśmy powoli rozumieć, że chodzi o szlachetną zabawę i rozmowę weselników, którzy - do czasu - po prostu dobrze się ze sobą bawią. 

BYLIŚMY VIP-ami

 

        Przez dwie godziny, podczas wizyty w Karolinie - siedzibie Zespołu Mazowsze, czuliśmy się dosyć niezwykle. Otóż zostaliśmy zaproszeni nie tylko do rutynowego zwiedzania tego niezwykłego miejsca, ale z racji naszych teatralnych zainteresowań mogliśmy uczestniczyć (jako widzowie) w zajęciach baletowych tancerzy Zespołu.

       Oczarowanie gracją tancerzy, podziw dla zdyscyplinowania i ciężkiej pracy - to chyba najważniejsze wrażenia.  A jednak nie mogę pominąć zachwytu dziewcząt niektórymi tancerzami oraz żalu chłopaków, że nie mogli obejrzeć podobnej próby tancerek.

      Tą drogą chcieliśmy raz jeszcze podziękować Panu Goliankowi, dzięki któremu znaleźliśmy się w Karolinie - z nadzieją, że uda się chłopakom zobaczyć próbę baletową pań.

 

Wyświetl większą mapę